برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید

Blog Details

اتریوم ۲ و ویژگی های آن

اتریوم ۲ و ویژگی های آن

فناوری بلاکچین انقلابی در بازارهای جهانی ایجاد کرده است. این بخش های مختلفی مانند بانکداری ، فین تک ، کشاورزی و بهداشت و درمان را مختل کرده است. این کار بر اساس اصول ارز رمزنگاری شده است که معاملات را ساده و ایمن کرده است. ارز رمزنگاری شده از نظر عوام چیزی جز ارز دیجیتال نیست. در ژانویه ۲۰۲۰ بیش از ۲۰۰۰ ارز رمزپایه وجود داشت [۱] Ethereum دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ است و روی یک پلتفرم نرم افزاری غیرمتمرکز کار می کند که از طریق آن قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز به راحتی ساخته می شوند.

اگر Ethereum علاقه شما را برطرف کرد و می خواهید در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید ، این وبلاگ به عنوان یک کتاب راهنمای قابل اعتماد عمل می کند و به تمام سوالات شما پاسخ می دهد.

Ethereum 2.0 چیست؟

Ethereum 2.0 یک نسخه جدید برای بلاک چین موجود Ethereum است. این برنامه با هدف افزایش سرعت ، کارایی و مقیاس پذیری شبکه Ethereum ، امکان حل مشکلات گلوگاه و افزایش تعداد معاملات را فراهم می کند. نام های شبه Ethereum 2.0 Eth2 یا Serenity است.

Ethereum 2.0 در مقایسه با نسخه قبلی خود تغییرات اساسی در ساختار و طراحی خود دارد. دو تغییر عمده “اثبات خطر” و “خرد کردن” است. برای درک عملکرد Ethereum 2.0 اجازه دهید هر دو این اصطلاحات را بررسی کنیم

اثبات سهام چیست؟

در اثبات سازوکار اجماع سهام ، اعتبارسنجان به جای استخراج کنندگان وجود دارد. نقش اصلی آنها پیشنهاد بلوک های جدید ، تأمین توان محاسباتی ، ذخیره سازی و پهنای باند برای تأیید معاملات است. به اعتبارسنج ها پرداخت های دوره ای در ETH داده می شود. قرارداد سپرده گذاری ۳۲ ETH وجود دارد که باید توسط این اعتبارسنج ها قفل شود. نوعی سپرده امنیتی است که در صورت هرگونه تخلف به طور کامل یا جزئی از آن ضبط می شود. این روش در مهار سو mal رفتارها بسیار مثر است.

شاردینگ چیست؟

Sharding فرآیند تقسیم یک بلاکچین به چندین زنجیره بلوک معروف به خرده ریز است. این باعث می شود که کل شبکه کارایی بیشتری داشته باشد زیرا یک اعتبار سنج مجبور نیست که به تنهایی از پس کار برآید. هر اعتبار سنجی اطلاعات مربوط به خرد “خود” را حفظ می کند. این اعتبار سنج ها همچنین مرتباً بین خرده ها جابجا می شوند تا از هر نوع دستکاری جلوگیری کنند. از Beacon Chain برای ارتباط و هماهنگی خرده ها استفاده می شود.

Ethereum چگونه کار می کند؟

اعتبارسنج ها مهمترین جنبه Ethereum 2.0 هستند زیرا آنها تنها مسئول زیرساخت ها و نگهداری آن هستند. هر اعتبار سنج دارای دو کلید است: یک کلید امضا و یک کلید برداشت. از کلید امضای برای انجام “کار برای زنجیره بلوک” استفاده می شود. سه عملکرد اصلی اعتبار سنج وجود دارد:

 

برای پیشنهاد و اضافه کردن بلوک به Beacon Chain یا یکی از زنجیرهای خرد شده.

برای تأیید اعتبار چراغ و زنجیره خرد.

برای گزارش رفتار سوicious توسط معتبران دیگر.

به همین دلایل ، کلید امضای باید ۲۴/۷ بصورت آنلاین باشد. کلید برداشت اقدامات مربوط به وجوه را انجام می دهد. لازم نیست کلید برداشت همیشه در دسترس باشد. با این حال ، این شخص باید کنترل شود زیرا شخص بر همه وجوه کنترل دارد. اگر می خواهید اعتبار سنج شوید ، باید ۳۲ ETH را در زنجیره چراغ قفل کنید. اعتبار سنج ها به تنهایی کار نمی کنند. آنها بیشتر در کمیته هایی کار می کنند که در آن گروه هایی با حداقل ۱۲۸ اعتبارسنج به رئیس بلاکچین رای می دهند. آرا cast داده شده انواع مختلفی دارد. آن ها هستند:

رأی های LMD GHOST: گواهی ها برای رئیس بلاکچین است ، به ویژه برای آخرین بلوکی که اعتبار سنج ها با آن توافق کرده اند.

آرا Casper FFG: گواهی ها برای ایست بازرسی در دوره فعلی است.

یک ایست بازرسی آخرین بلوک در شکاف اول یک دوره است. Epochs از ۳۲ اسلات تشکیل شده است. به محض توافق ۲ یا ۳ تأیید کننده در جدیدترین ایست بازرسی ، توجیه می شود. هنگامی که ایست بازرسی قبلی توجیه شد ، آخرین بلوک نهایی می شود. بنابراین ، پس از دو دوره یک بلوک نهایی می شود.

تفاوت بین Ethereum و Ethereum 2.0 چیست؟

تفاوت عمده بین Ethereum 2.0 و نسخه مشابه آن سازوکار اجماعی است که آنها استفاده می کنند. Ethereum از مکانیسم اثبات کار (PoW) استفاده می کند ، در حالی که Ethereum 2.0 از مکانیسم اثبات خطر (PoS) استفاده می کند.

اثبات مکانیزم کار فرایندی پرمصرف است که در آن معماهای پیچیده ریاضی توسط معدنچیان با کمک قدرت پردازش سخت افزار کامپیوتر رمزگشایی می شوند. این همچنین برای تأیید معاملات جدید استفاده می شود. هر کس ابتدا پازل را رمزگشایی کند ، یک معامله جدید اضافه می کند که شامل سوابق معاملاتی قبلی است که بلاکچین را تشکیل می دهد.

در مکانیسم اثبات سهام ، رمزنگاری برای تأیید معامله به جای ماینرها توسط اعتبار سنج های تراکنش استفاده می شود. اعتبارسنج ها بسته به زمان و مقدار رمزنگاری که دارند باید یک پیشنهاد دهند. وقتی اکثریت اعتبارسنجان ادعا می کنند که بلوک را دیده اند ، به بلاکچین اضافه می شود و برای موفقیت در اجرای پیشنهاد بلوک پاداش می گیرند. به این ترتیب “جعل” یا “ضرب” صورت می گیرد.

موضوعات خبری

آخرین دیدگاه‌ها

    بالا