انتقاد تند رییس جمهور آمریکا از فروشگاه اینترنتی آمازون

فروشگاه اینترنتی amazon

 فروشگاه اینترنتی آمازون! ( amazon )

رئیس جمهور آمریکا برای چندمین بار با حمله به فروشگاه بزرگ اینترنتی آمازون، این دفعه قرارداد آن با شرکت پست آمریکا برای ارسال بسته های پستی را فریبکارانه اعلام کرد.
به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از العالم، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، گفته است قرارداد شرکت تجارت اینترنتی «آمازون» با اداره پست آمریکا برای ارسال بسته‌های پستی زیان‌ده بوده و به مالیات‌دهندگان آمریکایی ضرر می‌زند.
حمله ترامپ به آمازون در حالی است که تحقیقات اداره فدرال ناظر بر قراردادهای تجاری، معامله اداره پست با شرکت آمازون را سودآور اعلام کرده است.
ترامپ در پیام توئیتری نوشته است، «اداره پست آمریکا برای هر بسته‌ای که برای شرکت آمازون حمل می‌کند به طور متوسط ۱.۵ دلار ضرر می‌دهد. روی هم رفته میلیاردها دلار می‌شود».
به گفته وی، «اگر اداره پست نرخ انتقال بسته‌ها را افزایش دهد هزینه انتقال بسته‌های شرکت آمازون به ۲.۶ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. این کلاهبرداری از اداره پست باید متوقف شود. آمازون باید نرخ واقعی و مالیات بپردازد».
ترامپ همچنین گفته که به خاطر آمازون فروشگاه های زیادی در اطراف آمریکا درحال تعطیلی هستند.
این سومین حمله او از روز پنجشنبه به آمازون است. او هفته پیش ادعا کرده بود که آمازون به دولت های ایالتی و محلی مالیات نمی دهد یا مالیات کمی می دهد.
این درحالی است که آمازون براساس قوانین در ۴۵ ایالت آمریکا از خریداران مالیات فروش جمع آوری می کند.
ترامپ همچنین گفته که روزنامه پرنفوذ واشنگتن پست به نفع آمازون لابی می کند چون مالک این روزنامه جف بیزوس، بنیانگذار آمازون، است.
اما بعضی کارشناسان این حملات را دارای انگیزه سیاسی می دانند چون این روزنامه گزارش های زیادی در نقد عملکرد دولت ترامپ منتشر کرده است.
گفته می شود که ترامپ ممکن است برای مقابله با آمازون به قوانین ضدانحصاری متوسل شود در همین حال ارزش سهام آمازون در معاملات روز دوشنبه حدود ۵ درصد افت کرد.
ناظران می گویند که چنین حملات بی امانی از سوی یک رئیس جمهور به یک شرکت خصوصی بی سابقه است.
ترامپ قبلا گفته بود که شرکت پست باید بهای تحویل بسته ها برای آمازون را بالا ببرد.
وی گفته بود شرکت پست آمریکا درحالی سالانه میلیاردها دلار ضرر می دهد که با قیمت ارزان مشغول جابجایی بسته های آمازون بوده است.
گفته می شود با وجودی که اداره پست آمریکا در ۱۱ سال گذشته ضرر کرده ولی انتقال بسته‌ها یکی از منابع خوب درآمد این اداره بوده و دلیل ضرر دادن آن نیست.
اگر چه رونق خریدهای اینترنتی در سال‌های اخیر درآمد اداره پست آمریکا از محل ارسال بسته‌ها را چند برابر افزایش داده ولی این برای پرداخت هزینه‌های بازنشستگی و بیمه درمانی کارمندان کافی نبوده و در عین حال هر سال از درآمد حاصل از ارسال نامه و یا برگه‌های تبلیغاتی کاسته می‌شود. این در حالی است که ارسال نامه و برگه‌های تبلیغاتی تقریبا دو سوم درآمد این اداره را تامین می‌کند.

پخش عمده مواد غذایی و خرید مواد غذایی آوران کالا خدمتی است برای شما