قیمت لحظه‌ای مواد غذایی

قیمت مواد غذایی

مواد غذایی

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی نیز درمورد گرانی‌های بیش از حد و کمبود برخی کالا‌ها در بازار تصریح کرد: افزایش قیمت برخی از مواد غذایی مانند رب اجتناب نا‌پذیر است چرا که ارز دولتی به آن‌ها تعلق نگرفته و همچنین قوطی رب نیز افزایش قیمت داشته است.

محمد آقاطاهر ضمن اشاره به افزایش 30 درصدی قیمت مواد غذایی، بالا رفتن قیمت گوجه فرنگی را از دیگر عوامل گرانی رب دانست و افزود: عراقی‌ها بسیاری از موادغذایی از جمله گوجه فرنگی را از کشور ما با دلار می‌خرند. قیمت این محصولات در عراق یک سوم ایران است چرا که ارزش پول ملی ما به شدت کاهش یافته است.

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی درباره اختلاف قیمت درج شده روی محصول و قیمتی که مصرف‌کننده می‌پردازد، تاکید کرد: تا یک ماه آینده تمامی این موارد برطرف می‌شود اما مجددا افزایش قیمت در پیش خواهیم داشت.

رب برند “همدانیها” که یک ماه پیش با قیمت 6هزار تومان فروخته می‌شد اکنون به حدود 12هزار تومان یعنی دوبرابر قیمت قبل خود رسیده است. قیمت یک ماه پیش رب “خوشاب” 7500تومان بود در حالی که در بازار امروز 11هزار تومان به مصرف‌کننده عرضه می‌شود. نمونه دیگری از این افزایش قیمت را در رب با نشان تجاری “مجید” می‌توان ملاحظه کرد به طوری که قیمت یک ماه پیش آن 5800 و قیمت فعلی 9900تومان است. کارخانه‌های تولیدکننده رب دلیل این افزایش قیمت را رشد دوبرابری قیمت گوجه فرنگی و قوطی اعلام کرده و می گویند: چاره‌ای جز افزایش قیمت نداریم.

بر اساس این گزارش قیمت انواع روغن سرخ کردنی، جامد و مایع نیز به صورت قابل توجهی رشد داشته است. علاوه بر این افزایش قیمت، برخی از برند‌های روغن‌ مدتی است که به طور کل در سطح شهر کمیاب شده‌اند.