سقوط ارزش سهام در آمریکا و چند کشور

سقوط ارزش سهام امریکا

ارزش سهام در آمریکا

شبکه‌ ای بی سی اعلام کرد ارزش سهام داوجونز در آمریکا به علت نگرانی‌ها از شیوع جهانی بیماری ناشی از ویروس کرونا ۹۰۰ واحد سقوط کرد. دیروز هم بازار سهام در آمریکا کاهش هزار واحدی را تجربه کرد.

کرونا سقوط ارزش سهام لندن را به پایین‌ترین میزان رساند
ارزش سهام بازار لندن در پی کاهش ارزش سهام بازار‌های سهام جهان با ۵۵ واحد کاهش، هشت دهم درصد کاهش یافت.

دوشنبه نیز ۲۴۷ واحد از ارزش سهام انگلیس کاسته شده بود. انتشار ویروس کرونا ( covid_19 ) ، علت اصلی این کاهش روزانه اعلام شده است.

به نوشته گاردین، شرکت‌های مهندسی، گردشگری، شیمیایی و هواپیمایی، بیش‌ترین آسیب را از ویروس کرونا دیده اند.

گاردین نوشت در پی انتشار ویروس کرونا در ایران، ایتالیا و جزایر قناری، در دیگر بازار‌های اروپایی نیز ارزش سهام رو به کاهش است.به نوشته این روزنامه، برآورد می‌شود انتشار این ویروس، یک تریلیارد دلار از ارزش سهام را در جهان، نابودکند

بازار‌های بورس جهانی هم تحت تاثیر سرعت شیوع این بیماری قرار گرفته اند. در بازار‌های بورس پاریس,​فرانکفورت، لندن، مادریدو زوریخ میزان کاهش ارزش سهام بین ۳ تا ۴ درصد کاهش یافت. میزان کاهش در بازار میلان بیش از ۵ درصد بود.

در بازار نیویورک شاخص سهام داو جونز با کاهش ۳.۶ درصدی بیشترین کاهش را طی دو سال داشت.

در بازار آسیا، بازار‌های بورس چین، هنگ کنگ و شانگ‌های در شرایطی به کار خود در روز دوشنبه پایان دادند که شاخص هایشان در وضعیت قرمز قرار گرفت. قیمت نفت هم ۴ درصد سقوط کرد. ارزش طلا هم افزایش یافت و به ۱ هزار و ۶۸۹ ممیز ۳۱ دلار رسید که از ژانویه سال ۲۰۱۳ بی سابقه بود.

آوران کالا سلامت همه مردم را از خداوند خواستار است.