مواد غذایی که رفلاکس اسیدی را تشدید می‌کند

رفلاکس اسیدی

افراد زیادی در سراسر جهان از رفلاکس اسیدی رنج می‌برند.

مواد غذایی که رفلاکس اسیدی را تشدید می‌کند
به گزارش پندار آنلاین: برخی مواد غذایی می‌توانند این مشکل گوارشی را تشدید کنند. مواد غذایی زیر از جمله موادی هستند که با بروز رفلاکس ارتباط دارند:

غذاهای پرچرب: چربی‌ها روند تخلیه معده را کند می‌کند. یک معده پر و متسع فشار بیشتری به اسفنگتر تحتانی مری (LOS) وارد می‌کند و ریسک بروز علائم رفلاکس را افزایش می‌دهد.

غذاهای تند و پر‌ادویه: هرچند مصرف ادویه علائم رفلاکس را در برخی افراد افزایش می‌دهد، اما شواهد قطعی در این مورد وجود ندارد. هر فردی باید به تاثیر مصرف ادویه در بروز علائم درمورد خود توجه داشته باشد.

سیر و پیاز: پیاز یکی از مضرترین مواد غذایی برای کسانی است که از رفلاکس شدید رنج می‌برند. تاثیر سیر معمولا کمتر از پیاز است، اما ترکیب سیر و پیاز اغلب برای این افراد مشکل ساز می‌شود.

نعنا: مصرف چای نعنا بعد از شام معمولا به عنوان داروی گوارشی توصیه می‌شود، اما برای کسانی که از رفلاکس رنج می‌برند چای نعنا می‌تواند علائم را تشدید کند. نعنا LOS را شل می‌کند و باعث جریان یافتن اسید معده به داخل مری می‌شود.

شکلات: تاثیر شکلات می‌تواند تابع عوامل خاصی باشد، اما شواهد نشان می‌دهد شکلات معمولا علائم رفلاکس را تشدید می‌کند. با این حال بسیاری از افراد تحمل مصرف مقادیر کم شکلات را دارند.

مرکبات: احتمال کمی وجود دارد که آب مرکباتی مانند پرتقال و لیمو باعث رفلاکس شوند، اما شواهد نشان می‌دهد مصرف این مواد علائم رفلاکس را به طور موقت تشدید می‌کند.

قهوه: قهوه اغلب به طور موقت باعث شل شدن LOS می‌شود و علائم رفلاکس را تشدید می‌کند.

نوشیدنی‌های کربناتی: مصرف زیاد نوشیدنی‌های گازدار باعث ایجاد گاز در معده و نفخ می‌شود. نفخ و اتساع معده فشار بر LOS را افزایش داده و رفلاکس را تشدید می‌کند.