نخستین مورد ویروس کرونا در سوییس تایید شد

اخبار ویروس کرونا

ویروس کرونا در سوییس

اکنون در کنار اتریش و دیگر کشور‌های اروپایی؛ اولین مورد ویروس کرونا در سوییس نیز به تایید رسید.به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما از وین؛ با تایید آزمایش ویروس کرونا یک مرد هفتاد ساله در ایالت تسین نخستین بیمار مبتلا به کرونا در سوییس ثبت شد.رسانه‌های سوییس به نقل از پزشکان می‌نویسند: وضعیت جسمانی این فرد مبتلا خوب است و اکنون در یک کلینیک سوییس در قرنطینه بسر می‌برد.

این بیمار سوییسی ده روز پیش در یک مراسمی در نزدیکی شهر میلان ایتالیا حضور داشت.

شمار تلفات ابتلا به ویروس کرونا (coronavirus) در ایتالیا به ۱۱ تن رسید
مقامات ایتالیایی اعلام کردند یک زن ۷۶ ساله روز سه شنبه بر اثر ابتلا به کرونا در شهر ترویزو Treviso واقع در منطقه ونتو Veneto در شمال این کشور جان باخته است.

این فرد یازدهمین قربانی بدترین شیوع کرونا در اروپا است.

ایتالیا در شرایطی تلاش می‌کند با شیوع کرونا مقابله کند که کانون این ویروس در مناطق ثروتمند لمباردی Lombardy و ونتو گزارش شده است.

تعداد موارد تایید شده ابتلا یه ویروس کرونا از ۲۲۹ مورد در روز دوشنبه به ۳۲۲ مورد افزایش یافته است، که بیشتر آن‌ها در شمال ایتالیا هستند.

این اظهارات ساعت‌ها بعد از آن اعلام شد که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا اعلام کرد به احتمال زیاد کرونا همچنان در سراسر آمریکا گسترش خواهد یافت و مردم آمریکا باید منتظر وضعیت به مراتب بدتری باشند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سفرش به هند به خبرنگاران درباره موضوع ساخت واکسن مقابله با ویروس گفت: آمریکا در آستانه کشف واکسن این ویروس است، اما کاخ سفید بعداً اعلام کرد ترامپ به واکسن ابولا اشاره داشته است.

آلکس آیزار (Alex Azar) وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا گفت احتمال شیوع موارد بیشتر کرونا ویروس در آمریکا وجود دارد. وی همچنین اعلام کرد از یکی از کمیته‌های فرعی سنا خواسته است تا با ۲.۵ میلیارد دلار بودجه درخواستی این وزارتخانه برای مقابله با شیوع کرونا موافقت کند.

آوران کالا سلامت همه مردم را از خداوند خواستار است.