ویروس کرونا ارزش سهام در لندن را به پایین‌ترین میزان رساند

کرونا در ایران

ویروس کرونا (coronavirus) ارزش سهام بازار لندن در پی کاهش ارزش سهام بازار‌های سهام جهان با ۵۵ واحد کاهش، هشت دهم درصد کاهش یافت. دوشنبه نیز ۲۴۷ واحد از ارزش سهام انگلیس کاسته شده بود. انتشار ویروس کرونا، علت اصلی این کاهش روزانه اعلام شده است.به نوشته گاردین، شرکت‌های مهندسی، گردشگری، شیمیایی و هواپیمایی، بیش‌ترین آسیب را از ویروس کرونا دیده اند.

گاردین نوشت در پی انتشار ویروس کرونا( covid_19 ) در ایران، ایتالیا و جزایر قناری، در دیگر بازار‌های اروپایی نیز ارزش سهام رو به کاهش است. به نوشته این روزنامه، برآورد می‌شود انتشار این ویروس، یک تریلیارد دلار از ارزش سهام را در جهان، نابودکند.

پاریس نگران شیوع ویروس از مرز‌های ایتالیاست
دولت فرانسه اقدامات احتیاطی فزاینده‌ای را در پیش گرفته است تا جلوی ورود ویروس خطرناک کرونا از همسایه جنوب شرقی اش را بگیرد.

در این خصوص امشب نشست مشترکی با حضور وزاری بهداشت شش کشور هم مرز و اتحادیه اروپا برگزار شد.ایتالیا و فرانسه ۵۱۵ کیلومتر مرز مشترک دارند. ایتالیا هر سال پذیرای ۵ میلیون گردشگر فرانسوی است.هفت میلیون ایتالیایی نیز همه ساله از فرانسه بازدید می‌کنند.

شبکه‌ ای بی سی اعلام کرد ارزش سهام داوجونز در آمریکا به علت نگرانی‌ها از شیوع جهانی بیماری ناشی از ویروس کرونا ۹۰۰ واحد سقوط کرد. دیروز هم بازار سهام در آمریکا کاهش هزار واحدی را تجربه کرد.

آوران کالا سلامت همه مردم را از خداوند خواستار است.