برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید

Blog Details

پیش بینی قیمت دلار در بازار امروز

پیش بینی قیمت دلار در بازار امروز

پیش بینی قیمت دلار در بازار امروز در این میان برخی ها، کاهش بهای ارز از سوی بانک مرکزی را یک اقدام سیاسی با اهداف خاص برشمرده اند، اما روز سه شنبه همتی رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این ادعا‌ها گفت: «این روز‌ها در برخی از اظهارات تلاش می‌شود اقدامات بانک مرکزی برای تعدیل نرخ ارز که در راستای تلاش برای تقویت ارزش پول ملی و پاسخ به مطالبه مهم مردم است را اقدامی سیاسی جلوه کنند. درحالی که احتمال رفع تحریم‌ها و آزادی منابع بانک مرکزی، انتظارات مثبتی در بازار ارز ایجاد کرده است و کاهش نرخ ارز در این بازار امری منطقی است.».

اما به هر حال آنچه در این روز‌ها مشهود است، افزایش عرضه ارز در بازار و عقب نشینی سفته بازان از معاملات ارزی است. بسیاری از دلالان نظاره گر روند بازار شده اند و برخی نیز در سمت عرضه قرار گرفته اند.

به گفته برخی از معامله گران، حضور پرقدرت بازارساز باعث شده سمت عرضه و تقاضا در بازار همسو با برنامه‌های سیاست گذار ارز در مسیر تعدیل نرخ ارز، مدیریت شود.

در مجموع روند کنونی بازار، بیان گر عقب نشینی چند کاناله دلار و رسیدن به محدوده ۲۱۷۰۰ تومان در معاملات روز سه شنبه دارد.

پیش بینی قیمت دلار در بازار چهارشنبه ۱۵ اریبهشت ۱۴۰۰/ واکنش همتی به ریزش دلار

اما پیرامون پیش بینی بازار روز چهارشنبه می‌توان به معاملات فردایی نگاهی داشت. جاییکه در روز تعطیل (سه شنبه چهاردهم اریبهشت ماه) نرخ دلار آمریکا به رقم ۲۱۵۰۰ تومان قیمت گذاری شده است، نرخی که خبر از عدم افزایش شاخص ارزی در معاملات روز چهارشنبه و احتمال کاهش بیشتر شاخص ارزی می‌دهد.

از سوی دیگر، علاوه بر حضور پرقدرت بازارساز باید به یک عامل خارجی و بین المللی نیز اشاره داشت که فضای مثبتی را پیش روی فعالان اقتصادی قرار داده است. بر این اساس خبر‌ها از مذاکرات هسته‌ای غیرمستقیم میان ایران و آمریکا، بیان گر چشم انداز کاهش انتظارات تورمی در آینده اقتصادی ایران است.

در ان خصوص، رسانه آمریکایی آسوشیتدپرس مدعی شد که مذاکرات هسته‌ای غیرمستقیم میان ایران و آمریکا در آستانه «دستیابی به توافق» است. این خبرگزاری براساس انبوه تماس‌های دیپلماتیک و گزارش‌های مربوط به پیشرفت مذاکرات، این ادعا را مطرح کرده است. همزمان نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین نیز می‌گوید گفتگو‌ها درحال پیشرفت است.

پیش بینی قیمت دلار همزمان جوزپ بورل، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در صفحه توییترش با اشاره به برگزاری نشست G ۷ در لندن نوشت: «در این نشست به‌عنوان هماهنگ‌کننده برجام، بر ضرورت استفاده از فرصت پیش رفتن به سمت بازگشت آمریکا به برجام و اجرایی شدن کامل توافق هسته‌ای تاکید کردم.»

اظهارات بورل در پی این مطرح می‌شود که در هفته‌های اخیر، مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته‌ای از طریق بازگشت دوجانبه تهران- واشنگتن به توافق هسته‌ای در وین برقرار بوده است.

در این مذاکرات روند لغو تحریم‌ها علیه ایران از سوی آمریکا و اقدامات ایران برای بازگردانی اقدامات جبرانی هسته‌ای آن به حالت اولیه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

آگهی های ویژه

موضوعات خبری

آخرین دیدگاه‌ها

    بالا