برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید

Blog Details

چرا بیت کوین به وجود آمد ؟

چرا بیت کوین به وجود آمد ؟

بیت کوین مانند دلار یا یورو چاپ نمی‌شود، بلکه توسط رایانه‌های سراسر دنیا با استفاده از نرم افزار رایگان استخراج می‌شود و به صورت الکترونیکی درون برنامه‌هایی تحت عنوان کیف پول نگهداری می‌گردد. کوچکترین واحد BTC ساتوشی (Satoshi) نامیده می‌شود. ساتوشی، یک صد میلیونیوم BTC است (۰.۰۰۰۰۰۰۰۱). این واحد پولی انجام معاملات خردی را امکان پذیر می‌کند، که پول الکترونیکی سنتی توان انجامش را ندارد.

اولین ارز دیجیتال، اغلب با نام اختصاری BTC نمایش داده می‌شود و اولین نمونه از چیزی به حساب می‌آید که امروز تحت عنوان ارزهای دیجیتال می‌شناسیم. ارزهای دیجیتال یک کلاس دارایی در حال رشد است و برخی از ویژگی‌های آن با ارزهای سنتی مشترک است، به جز اینکه کاملاً دیجیتال هستند و تأیید، ایجاد و مالکیت آنها براساس رمزنگاری انجام می‌گیرد.

معاملات بیت کوین چگونه انجام می شود؟
در صورت تمایل هر دو طرف معامله، آنها می‌توانند از بیت کوین برای پرداخت الکترونیکی هزینه‌ها استفاده کنند. از این نظر ارزهای دیجیتال عملکردی شبیه به دلار، یورو یا ین دارند که امکان مبادله با استفاده از دفترهای متعلق به بانک‌های متمرکز و نیز به صورت دیجیتالی را فراهم می‌کنند. اما برخلاف سرویس‌های پرداختی همچون پی‌پل (PayPal) یا کارت‌های اعتباری، معامله با این رمزارز برگشت پذیر نیست و در صورت ارسال BTC دیگر نمی‌توان آن را پس گرفت.

 

موضوعات خبری

آخرین دیدگاه‌ها

    بالا