گوگل در فروشگاه اینترنتی

گوگل در فروشگاه اینترنتی jd سرمایه گذاری می کند

گوگل در ادامه ی برنامه های سرمایه گذاری در صنعت تجارت الکترونیک، ۵۵۰ میلیون دلار در یکی از غول های چینی این حوزه یعنی وبسایت JD سرمایه گذاری می کند.

گوگل تصمیم دارد تا حضوری جدی تر در بازار بزرگ شرق آسیا و خصوصا چین داشته باشد. غول جستجوی جهان با این برنامه هم اعتبار خود را در این منطقه از جهان افزایش خواهد داد و هم این که رقبایی همچون آمازون را با چالش های جدی روبرو خواهد کرد. یکی از برنامه های گوگل برای حضور جدی تر در این بازار، فعالیت در تجارت الکترونیک یا فروشگاه های آنلاین است. شرکت آمریکایی در قدمی بزرگ برای این منظور، خبر از سرمایه گذاری ۵۵۰ میلیون دلاری در فروشگاه اینترنتی JD.com را منتشر کرده است. این سرمایه گذاری توسط واحد عملیاتی گوگل انجام شده و بخش های سرمایه گذاری هولدینگ آلفابت نقشی در آن نخواهند داشت.

دو شرکت حاضر در این توافق، این اقدام را قدمی اولیه برای همکاری طولانی مدت با یکدیگر عنوان کرده اند. در برنامه های آتی، محصولات فروشگاه اینترنتی JD در بخش جستجوی محصولات گوگل تبلیغ خواهند شد. این برنامه به جی دی کمک می کند که پایگاه مستحکم تری در میان مشتریان چینی و جنوب شرق آسیا داشته و همچنین، به مرور حضور خود را در بازارهای آمریکا و اروپا تثبیت کند.

از دیگر سرمایه گذاران اصلی در فروشگاه اینترنتی جی دی می توان به هولدینگ عظیم Tencent، غول شبکه های اجتماعی چین، سلطان تجارت الکترونیک این کشور یعنی هولدینگ علی بابا و والمارت اشاره کرد.
گوگل با این سرمایه گذاری هیچ فعالیت جدی در چین نخواهد داشت

این نوع از خبرها نشان می دهد که گوگل در حال افزایش نفوذ و سرمایه گذاری در سرتاسر آسیا است. منطقه ای که جمعیت طبقه ی متوسط آن در حال رشد بوده و کمبود زیرساخت های مالی و تجاری در آن، این قاره را به زمین نبردی برای غول های اینترنتی آمریکایی و چینی تبدیل کرده است. اهالی مانتین ویو به تازگی در شرکت تاکسی اینترنتی Go-Jek در اندونزی سرمایه گذاری کرده و علاوه بر آن، منابع آگاه از تمایل این شرکت برای سرمایه گذاری در غول تجارت الکترونیک هند یعنی فلیپ کارت خبر می دهند. البته مدیران گوگل از صحبت در مورد خبر آخر خودداری کرده اند.

سرمایه گذاری ۵۵۰ میلیون دلاری گوگل در وبسایت جی دی، تعداد ۲۷.۱ میلیون سهم از این وبسایت را به آمریکایی های انتقال خواهد داد که کمتر از یک درصد مالکیت آن خواهد بود. از سمت شرکت چینی، همکاری با گوگل نشان می دهد که آنها به دنبال جذب متحدینی جهانی هستند تا با علی بابا که تمرکز اصلی اش روی بازار داخلی است، رقابت کنند. نکته ی قابل توجه این که در سمت علی بابا، گروه ژاپنی سافت بانک به عنوان سرمایه گذار حضور دارد که در حال انجام سرمایه گذاری های عظیم اینترنتی در سرتاسر جهان است.

پخش مواد غذایی و خرید مواد غذایی آوران کالا خدمتی است برای شما